Praca: Samodzielna księgowa / Księgowy (docelowo główna księgowa) z j. angielskim

Naszym klientem jest międzynarodowa spółka z branży produkcyjnej.

Zatrudniona osoba będzie pełniła funkcję "prawej ręki" kierownika działu oraz będzie zaangażowana we wszystkie strategiczne inicjatywy i zadania (wdrożenie ERP – Infor)

Idealnym kandydatem jest osoba posiadająca doświadczenie w biurze rachunkowym rozliczająca zakłady produkcyjne lub z doświadczeniem jako księgowa w zakładzie produkcyjnym potrafiąca samodzielnie przygotować sprawozdanie finansowe, księgować oraz posiadająca nastawienie na poszukiwanie rozwiązań i realizację celów.

Nastawiona na rozwój (docelowo objęcie stanowiska głównej księgowej/księgowego).

Samodzielna księgowa / Księgowy (docelowo główna księgowa) z j. angielskim
Zakres obowiązków:
  • Prowadzenie pełnej rachunkowości Spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych
  • Przygotowywanie raportów i analiz dla potrzeb sprawozdawczości podatkowej i finansowej
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi: US, GUS, NBP, ZUS, firmy audytorskie i inne
  • Uzgadnianie transakcji intercompany i potwierdzanie sald z kontrahentami
  • Rozliczanie działalności prowadzonej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej
  • Rozliczanie inwentaryzacji
  • Przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów
  • Udział w implementacji programów i narzędzi wspomagających działalność bieżącą działu księgowości
Oczekiwania:
  • Wiedza z zakresu rachunkowości i przepisów podatkowych (wykształcenie finansowe lub adekwatne kursy)
  • Praktyczne doświadczenie w pracy na stanowisku Samodzielnego Księgowego / Samodzielnej Księgowej
  • Znajomość j. angielskiego na poziomie komunikatywnym (użytkowanie systemu ERP oraz udział w telekonferencjach)
  • Chęć rozwoju w kierunku Głównej Księgowej / Głównego Księgowego
  • Umiejętność sporządzania deklaracji (VAT, VAT-UE, PIT, CIT, GUS, NBP) oraz rocznych sprawozdań finansowych
Oferowane:
  • Umowę o pracę bezpośrednio u naszego Klienta
  • Atrakcyjne wynagrodzenie do 13 tys. brutto
  • Pracę od poniedziałku do piątku w godzinach biurowych (możesz rozpocząć pracę między 7:00 a 8:30, jak Ci wygodniej)
  • Możliwość pracy hybrydowej (24 dni w ciągu roku)
  • Jasna ścieżka kariery w kierunku Głównej Księgowej / Głównego Księgowego
  • Uproszczona sprawozdawczość - firma nie podlega pod badanie bilansu ze względu na wielkość organizacji
  • Pakiet benefitów: ubezpieczenie grupowe, ubezpieczenie medyczne, dofinansowanie wakacji 2 tys zł