Praca: Specjalista ds. Controllingu operacyjno – finansowego

Duvenbeck Logistik Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu jest częścią międzynarodowej grupy Duvenbeck Logistik. Dzięki wyróżniającej nas "Kulturze Logistyki" zdołaliśmy pozyskać najbardziej znanych klientów z branży motoryzacyjnej, produkcji napojów i tworzyw sztucznych oraz z zakresu produkcji maszyn rolnych. Obecnie Wrocławski oddział Duvenbeck Logistik posiada ponad 120 zestawów ciężarowych i zatrudnia ponad 300 osób.

 Z uwagi na ciągły rozwój naszej firmy poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Specjalista ds. Controllingu operacyjno – finansowego
Miejsce pracy: Wrocław
Zadania:
  • Wsparcie procesu podejmowania decyzji poprzez przygotowywanie raportów, analiz finansowych
  • Udział w tworzeniu budżetu, prognoz finansowych a także monitorowanie ich wykonania oraz analiza odchyleń
  • Analiza oraz kontrola kosztów nowych i bieżących projektów
  • Ścisła współpraca klientem wewnętrznym oraz zespołem centralnym
  • Analiza wyników finansowych
  • Analiza marżowości poszczególnych grup klientów, weryfikacja odchyleń
  • Monitoring i analiza wskaźników dotyczących przychodów i kosztów
  • Udział w tworzeniu oraz usprawnianiu procesów finansowych
  • Dostarczanie wiarygodnej informacji służącej do podejmowania decyzji kadrze zarządczej
  • Wspomaganie działu księgowego przy procesie zamknięcia miesiąca/roku
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów, rachunkowości lub pokrewnej dziedziny
  • Doświadczenie w finansach, kontrolingu lub audycie finansowym
  • Znajomość zasad funkcjonowania firmy transportowej i kalkulacji kosztów
  • Znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego (warunek konieczny)
  • Bardzo dobra znajomość Excela
  • Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy w środowisku SAP
  • Umiejętność pracy w międzynarodowym środowisku, umiejętności analityczne, samodzielność
Oferujemy:
  • Pełny etat
  • Umowa o prace
  • Prace od zaraz
  • Praca stacjonarna
  • Pakiet medyczny
  • Ubezpieczenie na życie
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Pracę w sympatycznym zespole
  • Stałe, wynagrodzenie
  • Przyjazną  atmosferę w pracy
  • Elastyczne godziny pracy